ЖЖ-користувач mykolap (mykolap) wrote,
ЖЖ-користувач mykolap
mykolap

З нижченаписаним я не зовсім згоден, але

Людину просто приємно читати

Originally posted by shoemaker17 at Реверанси знатних табаководів
Яким же розумним був академік Павлов, коли радив Лєніну випробувати соціалізм спочатку на собачках. Шкода, що Табачнік не прислухався до цієї гарної ідеї.УНІАН
Юрій Винничук

Ну, от уже й Міжнародна правозахисна організаціяFreedom House рекомендує президенту звільнити Табачніка з посади міністра освіти. Уже й вони побачили, що міністр робить щось не те. Але що там якийсь Freedom House проти Кіріла Гундяєва? Так собі – прищик. Тому цілком впевнено почувається міністр і гордо продовжує нести прапор "єдіной і нєдєлімой".

Минулої п’ятниці він розповів, що спільні підручники з історії мали писатися не тільки з Росією, а й з усіма сусідами. Ось як широко сягають плани нашого міністра. І буцім навіть уже й з Туреччиною домовилися, але тут татари кримські запротестували. Можна тільки уявити собі цей спільний українсько-турецький підручник...

Ну, наприклад... "Ще з XVI сторіччя українські козаки відкрили для себе чудові курорти Туреччини і кожного літа вирушали на чайках на турецькі пляжі. Синоп, Трапезунд і Стамбул радо приймали гостей за принципом "все включено"... А Роксолана, ця, можна сказати середньовічна Іріна Бєрєжная і Єлєна Бандарєнка в одній особі, зустрічали козаків усім гаремом з хлібом і сіллю. Козакам так подобалася гостинність братніх турків, що вони охоче залишалися на новій батьківщині, влаштовуючись на галери веслярами".

Я от думаю собі: яким же розумним був академік Павлов, коли радив Лєніну випробувати соціалізм спочатку на собачках. Шкода, що Табачнік не прислухався до цієї гарної ідеї і для початку не запропонував Росії самій у себе створити отакий підручник, який би задовольняв усіх: і росіян, і репресованих чеченців з кабардинцями, і знищених інгерманландців, і завойованих вогнем, мечем і водкою чукчів, і експропрійованих тувинців, які мали колись свою незалежну державу, і несть їм числа – усіх тих народів, які або зникли з карти Росії, або залишились здесятковані і поглинуті.

Не квапиться Росія писати такий підручник, як і не квапиться підписувати Хартію про регіональні мови, зате пильним оком стежить за нами, аби прогнути ще нижче.Ось уже й новий проект закону готовий:"Про проголошення в Україні 6 червня Днемросійської мови". Автор проекту, звичайно ж, невтомний В. Калєснічєнка. Бо як же без нього?

Але ідея чудова! Та що там чудова – геніальна! Тільки чому ж усі решта регіональних мов опинилися на задвірках? А де День румунської мови? А День кримсько-татарської чи гагаузької? А циганів! Циганів як могли забути? Та й одним Днем для циганів не обійдешся, бо там кілька діалектів, які дуже різняться.

Але чому я не чую обурених голосів? Чому мовчать Суркіс, Червоненко, Фельдман, Пінчук, Рабінович, Ярославський і "другіє офіціальниє ліца?" Де мужні голоси Допи і Гепи? Як же нам тепер без Дня івриту і Дня їдишу? Правда, у тій нашій Хартії фігурує якась загадкова "єврейська мова". Але нічого – хіба нам шкода для братніх євреїв цілих два Дні?

Нє даработал таваріщ Калєснічєнка. Тим більше, що День російської мови у нас практично цілий рік. Щоб у цьому переконатися, досить вмикнути телевізор чи підійти до газетного кіоску в столиці України. Або завітати у святая святих – Києво-Печерську Лавру. От уже де-де, а там такі да – там русскій дух і русью пахне. Навіть із легким ароматом щєй і лаптєй.

Взагалі регіонали – великі оригінали. Їм не до шмиги та історія України, яка культивувалася в епоху Ющенка, але нічим рівновеликим замінити героїв Крут, січових стрільців чи бійців УПА вони не можуть. Викинути викинули, а що натомість? Брусиловський прорив, Щорс, Молода Гвардія, Ковпак, Руднєв, Конєв, Ватутін і т. д. От тільки що тут українського? І до чого тут народ український? Бо якщо пісень і легенд про стрільців та упівців сотні і сотні, а віршів присвячених крутянам десятки і десятки та ще й у виконанні таких асів як Тичина, Антонич, Маланюк, то про бальшую атєчєствєнную чи про партизанський рух в Україні – жодної. Ну, не сприймав народ ані цих героїв, ані ці події, як свої.

Та й діло з Молодою Гвардією, про яку так натхненно тьохкав Чєчєтов у Шустера, не зовсім чисте. Бо виявилося, що зв’язані вони були таки більше з ОУН, аніж з керуючою і спрямовуючою. А бідний Фадєєв мусив творити міф на голому місці.

Але міфи – це для совка святе. Що великий полководець Невський, який розбив – страшно сказати! – кілька десятків рицарів у двох "грандіозних" битвах, а що ніколи неіснуючі 28 панфіловців чи Зоя Космодем’янська, яку самі селяни упіймали, бо вона хати палила за покликом Сталіна... Усе фікція. А ось і свіжа, хоч і з нафталіном: Росія в Україні буде знімати фільм про "Матч смерті".

Не буду тут відкривати читачам велосипеда, заґуґліть собі "матч смерті" і надибаєте не тільки статті, які розвінчують цю побрехеньку, а й на документальні фільми. До того ж – російські! Тобто вони там, у себе знають, що це вигадка, але для дурних хахлів, щоб їх у Євросоюз не тягнуло, варто таки показати, якими свинями були ці німці. Так ніби справжніх, а не вигаданих німецьких злочинів бракує. Так чого доброго скоро витягнуть ще одну шизофренічну вигадку про мило з людського жиру і рукавички з людської шкіри. Та чому скоро: вже витягли! Лічно Інна Геббельсівна у того ж таки Шустера згадала.

І "Зарніца", як ідея, ще не погасла. Ще жевріє в головах вічних комсомольців. Як та "Зарніца" виглядала у виконанні асвабадітєлєй задемонструю документально. Донесення секретареві львівського обкому КП(б)У Грушецькому за 1945 р. секретаря Бібрецького райкому Рубана під грифом "сов. секретно": "10 мая тремя пьяными бойцами в. ч. № 34004 в гор. Бобрка брошена граната на центральной улице прямо в толпу детей, в результате убит сын одного рабочего – школьник 8 класса" (Держархів Львівської області: Ф. 3. – Оп. 1. – Спр. 222. – Арк. 93-94). Тобто сценарій, можна сказати, готовий.

У новітніх підручниках читаємо про спалені українські села. Ким спалені? Звичайно, німцями. А от про ті села, які спалили більшовики у 1919-20 чи енкведисти у 1945-50 ні слова. Така от правдива історія. Гриф "сов. секретно" продовжує діяти.

Але усе це підчищання історії, до якого вдається Табачнік і його послідовники, на ділі мало ефективне. У вік Інтернету ідеологічна блокада приречена на поразку. Зрештою, це задемонстрували дебати львівських і одеських школярів, які у багатьох історичних питаннях дійшли до спільного знаменника. Так що на зміну усім цим більшовицьким мамонтам, голубам-андрогінам та іншим інфузоріям-туфелькам гряде нове покоління – прагматичне і просунуте.джерело


А я оце подумав про режисера Малюкова, що він іде по восходящєй, як фахівець жанру "Наші і нємци"

Після фільму "Я - русскій зольдат", серіалу "Дівєрсанти" (не можу не прочитувати Вікіпедії Фильм вызвал немало критических отзывов в интернете и газетах. Основные претензии таковы: 1)диверсанты уходят в тыл врага со звёздочками на пилотках.), епічної контркультурної етопеї "Ми із будущєго", він взявся знімати фільм про "матч смерті".

Якщо так піде і далі, то наступним його шедевром стане фільм про "Молодую грвардію", а "Оскара" йому принесе епічна картина про панфіловців.
Tags: Рашка
Subscribe

 • (no subject)

  Помiтив, що фраза "этот рынок считается одним из самых криминализированных в стране" пасує до статей про будь-який ринок

 • (no subject)

  Подiбно до героя Джерома К Джерома, перечитавши цю статтю прийшов до висновку, що всi перерахованi розлади повною гамою притаманнi всiй украiнськiй…

 • (no subject)

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments