ЖЖ-користувач mykolap (mykolap) wrote,
ЖЖ-користувач mykolap
mykolap

поет в росіі больше, чєм поет

Нарешті зробив над собою певну наругу і прочитав пєлєвінського "Ампіра В", про який мені тут останнім часом говорили. Твір досить убогий, зловживання інтернет-сленгом нагадує єшкілєвський "Патос" (явно не найкращий твір В.Є.) тільки з запізненням років на 5, та ще й на общєдоступном язикє. І на відміну від Єшкілєва - жодної згадки про "Промені чучхе".

Подумалось: але ж найпопулярніші твори Пєлєвіна, насправді створено не Пєлєвіним, а російською дійсністю, яку він просто змальовує в жанрі, який ми звикли називати "критичним реалізмом". Як тільки він відходить від соціальних проблем і кидається в якусь філософію, його твори одразу ж втрачають у якости.

Так і приходить в голову думка: чи дійсно такі талановиті всі ці клясики російської літератури, чи вони - лише додаток до придуркуватої соціально-політичної системи сусідньої країни, яка їм банально підкидає замислуваті сюжети. Адже їх твори далеко не загальнолюдські - вони не мислимі у відриві від реалій Рашкостану. Уявімо собі, що буде, якщо викинути з спадку наприклад Гоголя соціальні моменти російського життя? Та із всієї його творчості залишаться лише суто малороські оповідання рудого Панька - і ВСЕ. Переважна більшість російських авторів паразитують на маразмі оточуючої їх дійсности і як показують нам Пєлєвін із Сорокіним - це стосується не тільки клясиків 19 сторіччя, але й наших сучасників з 21-го.
Tags: книги
Subscribe

 • (no subject)

  Відсьогодні відповідальними за розповсюдження ковідки у громадських місцях є виключно вакциновані

 • (no subject)

  Ці чудіки в червоному із фільму про кальмара чимось невловимо нагадують мені телепузиків Тим часом у Львові петиція про демонтаж пам’ятника Францу…

 • (no subject)

  От, наприклад, теза про відділення школи від церкви (теза взята довільно) є однозначно ідеологічною, але при цьому конституція вказує, що державною…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments