ЖЖ-користувач mykolap (mykolap) wrote,
ЖЖ-користувач mykolap
mykolap

піддався загальній моді, написав роздуми про вибори

...А народ сьогодні, без сумніву, дезорієнтований, оскільки нинішні вибори президента - явище небачене в вітчизняному суспільстві. Мова йде не тільки про небачену свободу слова і відсутність адмінресурсу. Попередні голосування у нас були навіть не стільки виборами, скільки референдумами про підтримку діючої влади.

Вони зводилися до протистояння єдиного кандидата від влади і його альтернативи – консолідованого кандидата від опозиції. Хто був задоволений ситуацією в державі, голосував за першого, хто ні – за другого кандидата.

Сьогодні ж, коли три провідні претенденти безпосередньо представляють три гілки однієї й тієї самої влади, виборець розгублений.
Для когось вибір між Тимошенко, Ющенко та Януковичем – це щось на кшталт виборів між однією з голів триглавого Змія-Горинича.

І саме мислення в категоріях рейтингів найбільш загрожує усвідомленому виборові громадян. Адже нас чекають у неділю вибори Президента, а не вибори його рейтингу! В іншому випадку і вибори проводити не було б сенсу, а голову держави могли б призначати кілька провідних соціологічних кампаній.

Не за кандидата з рейтингом треба голосувати, але за кандидата як носія ідей демократизму. Не «прохідність» має бути критерієм вибору, а бажання кандидата зберегти нинішню систему самоврядування, вільного волевиявлення і свободи слова.
Tags: публікації
Subscribe

 • Газіровочні попаданці: український аспект

  Засадничо культ автоматів з "газіровкою" у Зеленського-Фіданян нічим не відрізняється від віри в "державників" Євгена Марчука, в Бориса Патона чи…

 • (no subject)

  Очевидно, якщо держава обмежує права невакцинованих - невакциновані мають автоматично отримати право не платити державі податків

 • С праздніком

  Мовиш: "Де нам взять Богдана?" Тільки ти придатний будь На святе, велике діло! Загартуй думки і грудь. До високого літання Ненастанно пробуй крил, А…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 7 comments