ЖЖ-користувач mykolap (mykolap) wrote,
ЖЖ-користувач mykolap
mykolap

Соловки-1, який правий був Лоренц!

Під впливом учорашнього резонансного поста Другого про Соловки, заглянув на ще один інформативний сайт про Соловки (важко сказати, хто його наповнює контентом, але судячи з канадської прописки та дуже незручного дизайну, можна припустити якусь причетність до цього Мельникова).

І заглянув туди не даремно. Прямо натрапив на сторінку з такими словами:

в своем "либерализме" ГПУ не пошло так далеко, чтобы сравнять условия жизни заключенных с условиями, предоставляемыми в лагерях рабочему скоту. Конюшня, коровник и свинарники Соловецкого лагеря, построенные руками заключенных, по сравнению с их собственными бараками, светлы, чисты и теплы. Относительный рацион питания, получаемый скотом, во много раз превышает питание рабочего-заключенного. Нет никакого сомнения, что если бы скот был поставлен в соответственно одинаковые условия жизни с заключенными, лошади не потащили бы ног, коровы не стали бы давать молока, свиньи издохли бы

Відмічу, що про підкреслено коректне ставлення до тварин в порівнянні з зеками пишуть і Шаламов, і Солженіцин і ще багато хто з авторів табірної прози. Яких таке підкреслене протиставлення дивує, шокує, викликає обурення.

З другого боку на данному конкретному прикладі ми бачимо повне підтвердження тез сучасних соціал-дарвіністів етологів, зокрема, того ж Лоренца про внутрішньовидову агресію, яка проявляється лише серед представників єдиного виду. Звичайно, що і свині, і з/к привезені на Соловки з єдиною метою - знищення. Однак свині (представники іншого виду) сприймаються тільки як елємент трофічного ланцюга і відгодовуються на забій найкращим чином, то з\к сприймаються як конкуренти за місце в еволюційній ніші, як конкуруючий псевдовид, тому проти них проявляється агресія: муштра, виснажлива праця, тортури, розстріли, вся гама того нелюдського, що криється в людині під зовсім тонким шаром т.зв. "цивілізованности"
Tags: етологія, концепт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments