ЖЖ-користувач mykolap (mykolap) wrote,
ЖЖ-користувач mykolap
mykolap

Дайте жінці напизати щось літературознавче, і...

Я б так не зміг. ці всі вирази вмістилися в один матеріал розміром бл. 7000 знаків. граматичні форми рекомендовані до заучування людьми, що хочуть на публіці виглядати дуже вумними. до речі, словосполучення є типовою постмодерною "шайтан-арбою", їх можна встьавляти в будь-який текст, в довільному порядку, беззмістовно

...верхня еліта, яка генерує ідентичність - модель свого світу, можне знаходитись тільки в метрополії.

...Його культурні дискурси повторюють радянські формули...

...Але для цього необхідно бути Деміургом.

...Це творило цільний грунт для власної модерної української ідентичності.

...перетворювало українське з недолугого і секондхендного на першокласне і привабливе.

...Інтелектуальний простір не гірший за європейський, а, проте, наш, власний.


...потенціал є єдиним у новий час прецедентом національної еліти. Національної не за етнічним, чи навіть мовним принципом, а за принципом "гри за Україну". ( Хоча, з огляду на обставини, термін "війна" був би більш підходящим).

...визначення еліти не статусне, а функціональне.

...щоб творити ідентичність - генерувати цінності, констатувати виклики

...Купа дядьків, звиклих жувати сльозливо-солодку колоніальну жуйку, просто стервеніли від блискучого професійного продукту її інтелектуального кола.

...найголовніше, що їй вдалося - сукупними зусиллями вперше запропонувати загальний дискурс, спроможний об'єднати дві не перетинні донині спільноти - україномовну громаду з російськомовними українськими інтелектуалами півдня і сходу.

...Та годі сподіватися, що Україна можлива без їхнього синтезу в одну національну еліту, як по вертикалі, так і по горизонталі.

...Магістральна парадигма ліквідації розривів - між модерним та традиційним, між не поєднаними, а часом і необізнаними один про одного локальними інтелектуальними осередками і пов'язування всього цього в єдиний континуум українства.

...У канонічній книзі Оксана Забужко іронічно зауважила про цю біблію сьогоднішього наступального українства ("Notre Dame d'Ukraine") як про "грубецький том літературної екзегетики - без особливої надії, що в країні, яка стрімголов упадає в дописемне варварство, у того тома знайдеться більше ніж кількасот душ читачів".

...читають цей "грубецький том", не завжди і будучи професійними інтелектуалами, а просто потребуючи синтезу своєї ідентичності.

...Така захоплива гігантомахія українства, що детективи - відпочивають.

...в загальному рівні суспільної атмосфери патріархальні комплекси трактувалися як вияв маргінальності і ретроградства, як прерогатива неосвічених верств.

...Мачізм живе й перемагає.

...наочна демонстрація невід'ємності антифемінізму від занепаду і деградації.

...А що є в одностатевому світі "сєбя з собою"? Неосяжна самотність, хвороблива пиха, безпросвітня обмеженість, невигойний страх і невідворотність кінця. в усіх значеннях слова -- mykolap

...тема емансипації і фемінізму для нашої постколоніальної країни має не тільки загально-демократичну, цивілізаційну коннотацію. Вона безпосередньо дотична до тайни нашої долі - прокляття України. даний текст не має стусунку до Тимошенко -- mykolap

...В цій голограмі - набір сюжетів, по яких можна ходити до скончанія віку, як віслюк навколо жорна.

...Це - зачароване коло безвиході з притаманним йому набором сценаріїв нашого життя, які всі - прокляті і ведуть тільки до смерті. Коли всі зусилля безплідні, бо парадигма хибна.

...Ключ у пошуку шляхів звільнення від прокляття не пролягає дорогами помсти і крові, бо то знов-таки зачароване коло - глухий кут.

...Гамбурзький рахунок, по шкалі якого тільки і міряється все, що виробляється у нас сьогодні інтелектуального, планка, нижче якої - то уже продукт з іншої сфери.

...Той вимір, де Бог, за Ортегою-і-Гасетом, думає про нас.

...Відомо, що Деміурги не вмирають.

Прізвища автора цього постмодерну, як і те, кому воно присвячено не називаю виключно тому, що текст, як не дивно... некролог.

Рекомендовано також

Мої роздуми про молодих депресивних письменників в цьому журналі

Мої роздуми про молодих депресивних письменників в прогресивній пресі
Tags: концепт, поезія, ґґґ
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 30 comments