ЖЖ-користувач mykolap (mykolap) wrote,
ЖЖ-користувач mykolap
mykolap

Шукав, щось веселе за УПА, знайшов за "Галичину"

Абсолютно контраверсійна гренадерська дивізія. Ніхто в її оцінці не згоджується ні з ким. У нас так: якщо ти "за" дивізію "Галичина" - то ти на 100% "за", а якщо ти затявася бути "проти" то будеш ненавидіти ту "Галичину" трохи більше, аніж повністю.

Нонконформістам же рекомендую перечитати єдину гумористичну книгу про "Галичину" - із тих, які мені відомі, звичайно. Позаідеологічний і несерйозний її стиль дозволяють вийти із протистояння цапів на місточку і глянути на ту дивізію зовсім несподіваним поглядом. Отже, втикайте в Юрія Тис-КрохмалюкаТут є все, що потрібно для стереоскопічного бачення феномену "Галичини". Фаталістично-гумористичні описи буття дивізійників. Здоровий цинізм. Чорний натуралістичний гумор.

Однім словом, Швейк відпочиває.

Уривок повісті

4 березня 1945.
Один німецький хорунжий дістав наказ вивести залізницю з ужитку. Він пішов зі своїм відділом на станцію й забрав у мішок усі квитки. Цей хорунжий ще не був на фронті. Завдяки такій геніяльній тактиці, наші хлопці мусіли відбивати залізницю від большевиків.

5 березня 1945.

Оповідають, що в штабі дивізії було свято прилучення леґіону. З цієї нагоди втікло в гори триста леґіонерів.

Tags: архів, книги
Subscribe

 • (no subject)

  Відсьогодні відповідальними за розповсюдження ковідки у громадських місцях є виключно вакциновані

 • (no subject)

  Ці чудіки в червоному із фільму про кальмара чимось невловимо нагадують мені телепузиків Тим часом у Львові петиція про демонтаж пам’ятника Францу…

 • (no subject)

  От, наприклад, теза про відділення школи від церкви (теза взята довільно) є однозначно ідеологічною, але при цьому конституція вказує, що державною…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments