mykolap

Щодо еврокордону

"Запропонував моїм знайомим монархістам побути місяць у мене кріпаками. Вони відмовилися - всі себе дворянами уявляють"

Цей анекдот по суті відображає ставлення українців до подій на білорусько-польському кордоні. Ми настільки з незрозумілих причин ідентифікуємо себе, як европейці, що вже обговорюємо питання, чи варто стріляти у всіх цих курдів, що штурмують спіралі Бруно на єврокордоні. При тому, що ми самі стигматизовані і дискриміновані щодо Європи не набагато менше, ніж іракці. Відміна безвізу дуже ймовірна, а ще трохи ковідкової істерики на континенті - і вже поляки будуть дискутувати на форумах, чи варто стріляти в українців.

Мені завжди здається, що ми реально становимо більшу культурну єдність з цими курдами, ніж з громадянами ЄС. Принаймні мені з таджиком чи пуштуном завжди було легше знайти спільну мову ніж, припустімо, з польським зеленим чи німецьким соціал-демократом.

Аналогію сучасних глобальних процесів я бачу в помиранні Західньо-Римської Імперії. Загрузла в гедонізмові та мамоні бюрократична система втратила здатність до захисту своїх кордонів, біля яких потроху кучкуються варвари та готується велике переселення народів.

Сучасна Римська імперія на тлі неминучої економічної намагається трансформуватися і зберегтися у герметичних кордонах приблизно нинішнього ЄС. Можливо, їй це вдасться, тоді всередині цих кордонів залишиться певний рівень благополуччя і суспільна система схожа до тої, що описана Гакслі - там нинішні кюар-коди здадуться жартами. Однак весь інший світ буде просто залишений на вимирання. І в такому разі нам краще перебігти на ту територію трохи раніше за курдів.

Другий варіант полягає у тому, що трансформація в Європі не

відбудеться. У такому разі континент замість того, щоб зробити крок в майбутнє, відкотиться в минуле і можливо навіть до доіндустріальної ери. В такому разі, дестрой у Європі буде масштабніший за не-європейські країни, і хоча українцям доведеться виживати на картопельці, фактично картопля буде на той час найміцнішою континентальною валютою. При такому варіанті нам вигідніше залишатися тут і з часом долучитися до грабунку всіх тих решток, що залишаться по старій европейській цивілізації. Причому НМД цей варіант більш ймовірний, принаймні всі попередні спроби людства побудувати якийсь новий світ революційним шляхом, зазнавали невдачі.

Наразі ж йде просто знищення оборонних споруд тієї фортеці, де намагаються пережити лихоліття ті ж особи, які вже показали ставлення до Українців через НАТО, через Північний потік, через погрози відкликати безвіз та вакцинний диктат, через турбіни Сіменс у Криму та німецькі двигуни російських безпілотників. Ми фактично з одного боку фронту з іракцями. "Вперед, на Берлін!" - ось яке курдсько-українське модерне гасло пропоную я.

НБ. Я от не пойняв: у 2003 році польські військові без запрошення вдерлися до Іраку, чому тепер їх дратує, що до Польщі без запрошення вдираються іракські цивільні? Адже це прямий наслідок авантюри 20-річної давності. Зауважу, про атомну бімбу у Гусейна нам брехали ті самі персонажі, що й зараз просувають дезінформацію про пандемію. І не говоріть мені за російські наративи. Про те, що цим закінчиться, я казав ще 20 років тому. Я навіть більше скажу: і вторгнення до Косова було повним порушенням усіх Гельсинських угод, що з часом використала Росія проти України. 

Error

Anonymous comments are disabled in this journal

default userpic

Your reply will be screened

Your IP address will be recorded