ЖЖ-користувач mykolap (mykolap) wrote,
ЖЖ-користувач mykolap
mykolap

Цей запис присвячено Військово-морським силам України

За 20 років незалежності День ВМС України призначено вже втретє.

Спочатку він був заснований 1-го серпня 1996 року тодішнім президентом Леонідом Кучмою, який, перебуваючи на флагманському кораблі, був вражений масштабом перших на той час українських маневрів "Море-96".

2008-го року Віктор Ющенко об'єднав своїм указом два свята - цивільних та військових моряків - у День флоту України та призначив його на першу неділю липня.

У такій спосіб президент, як кажуть аналітики, намагався "відірвати" українську флотську дату від російського Дня ВМФ, яке протягом шести десятиліть відзначається в останню неділю липня.

В указі президента України немає пояснень, чому ухвалене рішення про нову дату святкування Дня ВМС України. Однак таке перенесення обговорювалося раніше, і його підтримували деякі високопосадові особи.

Після укладеня харківських угод з обох сторін дедалі частіше лунали заклики до "об’єднаного святкування". У липні 2011 року голова парламенту Володимир Литвин заявив у Севастополі, що відокремлення флотських свят - "це зламана традиція". Указ президента Януковича про відзначення Дня флоту України в останню неділю липня, разом із Днем Військово-морського флоту Росії, українські експерти називали намаганням підіграти Москві.

Із 2012 року українські моряки відзначали свій професійний день одночасно із чотирма військовими флотами Росії.

Тепер, я так пойняв, ми повернулися до Ющенківського стандарту, а великий борець за кредитні компенсації Литвин чомусь навіть сльози не пустив.

В Україні щорічно у першу неділю липня відзначатиметься День Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Відповідний Указ Президент Петро Порошенко підписав 12 червня. (прямо перед датою)

Згідно з Указом, до Указу Президента України від 30 грудня 2011 року внесено зміну, якою виключено положення про святкування Дня Флоту України в останню неділю липня. Іншим Указом Президента від 12 червня встановлено, що також у першу неділю липня щорічно відзначатиметься День працівників морського та річкового флоту.

Tags: поточне
Subscribe

 • Газіровочні попаданці: український аспект

  Засадничо культ автоматів з "газіровкою" у Зеленського-Фіданян нічим не відрізняється від віри в "державників" Євгена Марчука, в Бориса Патона чи…

 • (no subject)

  Ніколи не було так легко потрапити до Топ-25 українського сегменту Живого Журналу

 • (no subject)

  Спостерігаючи на певних форумах вал ненависті вакцинованих щодо невакцинованих, неважко помітити подобу між щепленням проти ковідки та обрядом…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments