ЖЖ-користувач mykolap (mykolap) wrote,
ЖЖ-користувач mykolap
mykolap

цей запис присвячено думкам Портниківа

портніков дуже правильно пише "Россия так отбивается от современности, что кажется, готова покончить с собой, только чтобы не встретиться с реальным миром."

я теж думав над тим, що є країни політично інтравертні і вони пишаються минулим, а є екстравертні, які думають про майбутнє

Подібний парадигматичний здвиг в юдаїзмі асоціюється з книгою Ісайї (чіткіше навіть з текстом "другоісайї"), який переніс для послідовників золотий вік з минулого у майбутнє (чим фактично зробив виникнення християнства невідворотнім)

а от цікаво, що в Росії зворотні перехід відбувся за які півсторіччя, особливо це видно по літературним творам. СРСР культивував дивитися в майбутнє. Єфрємов писав про "туманність Андромеди", а дідусь Хоттабич захоплювався соціалізмом, і навіть обіцянка комунізму до 80-го року вписувалася у тренд. Зараз всі фільми присвячені виключно минулому - від Колчака до Сталіна, і особливо я б на цьому тлі виділив культивування фільмів "Ми із будущєго".

НБ

На Флібусті понад 2000 книг про попаданців. На 99 відсотків - сучасні російські автори. Масовий психоз.
Tags: Рашка
Subscribe

 • (no subject)

  Багато осіб, що заперечують християнську етику у школах, не відмовляються від платні банкнотами з написом "На Бога ми покладаємось"

 • (no subject)

  У протистоянні нарративів з архетипами я залишаюся на боці симулякрів

 • (no subject)

  Глибинне: звернув увагу, що існуючі у нас центри НАДАННЯ адмінпослуг мали б називатися центрами ОТРИМАННЯ адмінпослуг, бо у громадянській державі…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 9 comments