ЖЖ-користувач mykolap (mykolap) wrote,
ЖЖ-користувач mykolap
mykolap

цей запис присвячено Пирятинському національному паркови

Молодому єврею з Пирятина
Остогидла кошерна курятина
Вірний жид України
Він прихильник свинини
А найкраще ж -- молочна курв'ятина
(Юрко Позаяк)

Отже, скажу чесно, я нічого, окрім цього лімерика, ніколи не чув про Пирятин. Цікаво, що я в цьому не був одинаком. Навіть в такій поважаній комуні як "Добре поїхали", анонс поїздки до цього міста звучав невизначено-спокусливо: Подорож-розвідка до одного з наймолодших (створений у 2009 році - за іншими даними в 2011-му, - М) національних парків. Навіть фотографій гарних в мережі не знайшов, отже, панове фотографи, будете першовідкривачами цієї місцевості. Будучи певною мірою фотографом-аматором, я не міг не скористатися нагодою відкрити це паркове чудо світови.

Одразу скажу, що парк дійсно знаходиться досить близько до столиці, трохи більше години їзди достатньо пристойною трасою в бік Яготина, на межі Київської Полтавської та Чернігівської областей. Для мене було відкиттям, що Київщина на невеликому відтинкови (не більшому за російсько-корейський кордон) межує і з Полтавщино. Парк знаходиться на території колишнього радгоспу-технікуму (технікум залишився, на відміну від радгоспу), розташованого в свою чергу у селі Березова Рудка в так-сяк збереженому маєткови Закревських.ось це ось власне маєток


пам'ятник Шевченкови тут - не данина моді. Сам Тарас приїздив до Миколи Заревського, розмовляючи з ним на мовно-ісьторичні теми та поціноуючи красу місцевих жінок (це я довільно переказую свлова екскурсовода. При парку є екскурсовод). В Березовій Рудці дуже тішаться увагою Тараса Григоровича, про що буде згадано нижче.
У садибі встиг пожити і Дмитро Луценко - автор безсмертних слів "як тебе не любити, Києве мій".той самий маєток, тільки збоку
вхід до панського парку. за переказами, тут гуляла усяка шляхта алеями з ріжних видів дерев (про них нижче), а для розваги п'ючи чаї з різноманітних зборів, що готувалися тут же (див. нижче)


пташечки вже почати вити гніздечкаМісток до кріпацької купальні в маєтку (пересохла через большовиків)
Невибагливе співоче поле, це з 1990-го року проходить пісенний фестиваль "Осіннє золото". За стільці майстра Ґамбса тут правлять повалені дерева, що допомагає студентам технікуми зливатися з природою. Зауважу принагідно, що й Провідник Нації Степан Бандера в юности не цурався лісотехніки, після чого повів Цвіт Нації в Ліси.


Все підписано, як у Межигір'ї, але трохи скромніше


Тюльпани, як у Бенілюксі, тільки трохи менше


На цему місці мені стредила у голову така думка, що я її виділю навіть: адже насправді відомі рядки Шевченка "поставлю хату і кімнату..." - це і є художнє відтворення української національної ідеї, ємнісно сформульованої Подерв'янським тезою "від'їбіться всі від нас!".


природолюби викладаються по повнійПерша алея, яку ми бачимо - соснова, розрахована на панські поїздки естетичними фаетонами


Дуб Шевченка. Дуб свого часу вох, але на його місці виросли ще з півдюжини Дубів Шевченка, що тії опеньки. Загалом, я думаю, в кожному райцентрі замість пам'ятника Лєніну тре посадити Дуб Шевченка, що стане неабиякою перевагою в історико-етнографічному, політико-екологічному та краєзнавчолітературознавчому значенні.


Місцевій кирниці (як намальованій) не бракує інвентарного номера.


В найкращих шевченково-закревських традиціях нас одразу починають пригощати чаями


Ексклюзивний місцепром українсько-польського виробництва (до речі можна замовляти "Новою поштою")


Ненав'язлива рекляма Більший розмір


Фіточай вживається з медом, для чого й вулики


"Ждьом тєбя, вєсьолий ґном. Є така версія, що дло цього будинку має переїхати Ющенко, вижитий з маєтку в Конча-Заспі.Каштанова алея. Кажуть що її влітку поміщики посипали шаром солі (викрадена большевиками), аби посеред специ з'їжджати на санках в озеро внизу (лсушене большевиками)


цікаві каштани: без гілок, а листя на стовбурі? До речі, ви помітили, що ті дерева, які ростуть у затінку та подалі від доріг міль НЕ ЇСТЬ? це можна помітити, наприклад, на Нивках, де чудово себе почувають дерева у дворах, але чахнуть на бульварі на Саратівській.


В Березовій Рудці знаходиться родова усипальниця родини Закревських у формі єгипетської піраміди, побудована Гнатом Закревським. Большевики, що пізніше вандалізували ґеометричну форму, досягли більшої тотожности з єгипетським оригіналом, здерши все облицювання знизу


Як повідомляє Вікіпедія, піраміда-мавзолей сім'ї Закревських побудована в кінці XIX в. юристом Гнатом Закревським, який перебував на службі в імператора Олександра III, був членом масонської ложі і захоплювався єгипетською культурою. У поховальному спорудженні поєднувалися класичні форми єгипетської піраміди і язичницька атрибутика з православними символами. Вхід в каплицю «охороняла» привезена Закревським з Єгипту статуя богині Ісіди (поцуплена большевиками), а на портику над входом розташовувався православний хрест. По центру зали знаходився православний вівтар з великим кам'яним хрестом. І. Закревський помер у 1906 р. в Єгипті, його забальзамоване тіло було доставлено в Березову Рудку і поховано в мавзолеї.


Ця піраміда є одним з трьох пірамідальних храмів на території України. Зараз споруда в поганому стані. Проте ми, як правдиві анархо-краєзнавці, маємо відзначити, що сусідній будинок культури знаходиться у стані іще гіршому.


Є тут кургани, але вже християнської доби (=позбавлені архітектурної цінности). Як і в кожному, певно, місті полтавщини тут також є Шведська Могила.
У довколишніх балках водяться сови з совенятамиурочище "Три Яри"
Криниця в урочищі вважається свяченою-пересвяченою і такою цілющою, що гей. Однак вода там стоїть так близько до поверхні, що я б чесно кажучи не ризикував.Березоворудське водосховище - резервуар води для пиття та зрошування


Комашка!


Річка Удай певною мірою є болотом


В лесових породах прокладено підхід до водосховища


Човен (з сітками) місцевої рибінспекції


Місцеві рибінспекторище по оденій алеї: сосновій і каштановій. Була, кажуть, і березова, але назло москалям всохла.


комаха-шкідник сільського господарства, названа на честь прем'єра злочинної Московії


Підготовка до трапези в стилі Закревських


Ми з jarkokozak думаємо про їжу


Перший тост традиційно за мир, третій тост - за "смерть ворогам"
Березоруднівська сільрада оточена імпровізованим зоопарком


Лєніна змінили тут кури-гуси. І Дуб Шевченка


Хоч будинок сільради тут збудований ще 1915-го року


Він виглядає значно краще за офіс місцевого сільгосппідприємства


Останнє ж що ми бачили на виїзді - це прикмети часу: увічливіукраїномовні люде і якийсь підозрілий европанцерникА щодо віршика Позаяка, то ту він ні в кого не викликає подиву. Чомусь місцеві "пирятинські" кури тут вважаються еталоном цієї свійської птахи (як у Херсоні кавуни) світового значення і є таким же предметом гордости, як і тетраедер Закревських.
Tags: Полтавщина, фото
Subscribe

 • (no subject)

  Багато осіб, що заперечують християнську етику у школах, не відмовляються від платні банкнотами з написом "На Бога ми покладаємось"

 • (no subject)

  У протистоянні нарративів з архетипами я залишаюся на боці симулякрів

 • (no subject)

  Глибинне: звернув увагу, що існуючі у нас центри НАДАННЯ адмінпослуг мали б називатися центрами ОТРИМАННЯ адмінпослуг, бо у громадянській державі…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments